SLAPUKŲ NAUDOJIMO INFORMACIJA

1.    KAS MES ESAME, KAIP IR KODĖL NAUDOJAME SLAPUKUS?

UAB „Ak, idėja“ (toliau – Mes, Bendrovė arba Duomenų valdytojas) yra įsteigta Lietuvos Respublikoje. Mes suprantame, kad rūpinatės savo asmeniniais privatumo interesais, todėl į tai žiūrime rimtai.

Jums lankantis mūsų interneto tinklapyje, mes naudojame būtinus slapukus, kurie užtikrina mūsų interneto tinklapio veikimą.

Toliau pateikiame bendrą informaciją apie tai, kaip slapukai naudojami, paliekami jūsų įrenginyje ar pašalinami.

2.1. Kas yra slapukas?

Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto tinklapio į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto tinklapiams išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto tinklapių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių.

Slapukai būna: laikinieji – pašalinami, kai uždaroma naršyklė; nuolatiniai – nepašalinami, kurie lieka tol, kol pašalinami aktyviais veiksmais arba kol baigiasi jų galiojimas.

Taip pat slapukai būna:

  • būtinieji, t.y.,  būtini tam, kad galėtumėte žvalgytis po interneto tinklapį ir naudotis jo funkcijomis;
  • funkcijas gerinantys, t.y., renka informaciją apie tai, kaip naudojamasi interneto tinklapiu, tačiau šie slapukai nerenka informacijos, leidžiančios atpažinti interneto tinklapio lankytoją;
  • funkciniai, t.y., slapukai, kurie leidžia interneto tinklapiui įsiminti jūsų pasirinktus dalykus (vardas, kalba, regionas ir pan.) ir pasiūlyti patobulintas, jums asmeniškai pritaikytas funkcijas;
  • tiksliniai arba reklaminiai, t.y., naudojami tam, kad rodytų reklaminius skelbimus, kurie turėtų būti įdomūs būtent jums ir atitikti jūsų interesus.

2.2. Slapukų šalinimas

Daugelis naršyklių yra nustatytos taip, kad automatiškai priimtų slapukus. Galite naršyklėje slapukus išjungti ar ištrinti, tačiau tokiu atveju galite netekti galimybės naudotis kai kuriomis ar daugeliu interneto tinklapio funkcijų, kurios būtinos, kad interneto tinklapis veiktų kaip dera.